Офіційний геопортал Чернівецької міської ради був створений для того, аби зробити максимально простим, швидким та ефективним пошук даних по різним геопросторовим об’єктам.

Одним з найбільш зручних інструментів для пошуку та роботи з інформацією є інтерактивна карта. 

Як почати роботу з інтерактивною картою?

Відкрити інтерактивну карту можна, скориставшись одним з наступних способів:

1. Натиснувши на клавішу «На карту», що знаходиться на головній інтернет-сторінці геопорталу. Натискання дозволить вам миттєво отримати доступ до карти міста Чернівці та усіх інтегрованих в неї інструментів для отримання та пошуку даних.

f7a77b20-1bf4-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png


2. Перейшовши у розділ «Карта» в меню сайту (знаходиться у верхній частині веб-сторінки). В цьому випадку користувач буде мати змогу відразу обрати той тип даних для відображення на карті, що цікавить його в першу чергу. Наприклад, обравши опцію «Реєстр комунального майна», ви побачите карту з відображенням різних категорій об’єктів нерухомого майна (та відповідними шарами на карті, що будуть активовані за замовчуванням).


cf3ab4d0-1bf5-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png


Яким чином можна знайти потрібні дані за допомогою інтерактивної карти?

Для цього була передбачена наявність поля «Пошук», яке знаходиться у верхньому лівому куті екрана.

fc248250-1bf5-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png


Скориставшись полем «Пошук», можна знайти потрібний об’єкт за його адрескою, назвою, кадастровим номером або координатами. Для розширення можливостей пошуку є можливість обрати джерело отримання географічно-просторових даних, а саме:

Що таке шари карти та які переваги надає їх використання?

Шар карти – це механізм, що використовується для відображення географічних наборів даних безпосередньо на інтерактивній карті. Тобто, при активації того чи іншого шару, Ви вирішуєте, які саме дані будуть відображені на мапі у вигляді різних символів та текстових написів. Використання шарів дозволяє максимально швидко та зручно знайти потрібні об’єкти на інтерактивній карті та продивитися їх основні властивості.

Як обрати та активувати потрібний шар?

Для цього необхідно скористатися інструментом «Обрані шари», що виглядає наступним чином:

586796b0-1bf6-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png


Щоб обрати потрібний шар потрібно на клавішу «Шари», після чого з’явиться додаткове вікно:

2ae24c80-1bf6-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png

Тепер ми можемо обрати будь який з шарів, що нас цікавить. Наприклад, це може бути офіційний шар «Бюджет на мапі». Натиснувши на нього, ми бачимо, що на панелі залишився тільки один потрібний нам шар, а також з’явилися підшари.

В нашому випадку для шару «Бюджет на мапі» буде відображатися лише один існуючий для нього підшар, що має назву «Проекти соціально-економічного розвитку». Виглядає це наступним чином:

4ba7bbd0-1bf6-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png

Для того аби відобразити географічний набір даних цього шару необхідно натиснути на символ 6d62d5c0-1bf6-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png, що знаходиться зліва від назви. Він одразу зміниться на символ 7de732b0-1bf6-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png, а на інтерактивній мапі з’являться об’єкти для перегляду. Тепер наша карта буде мати приблизно такий вигляд:

8c998ec0-1bf6-11ea-9a8d-63b51a9ff0d9.png

Як отримати потрібну інформацію за допомогою інтерактивної карти на сайті геопорталу?

При натисканні на той чи інший об’єкт на мапі з’являється інформаційне вікно, яке містить текстовий опис об’єкту та його характеристики. Перелік та тип атрибутивних даних буде залежати від типу об’єкту, що розглядається. Наприклад, це може буди незавершений проект по будівництву або реконструкції, земельна ділянка чи щось інше.

Для більш якісної візуалізації даних користувач може активувати змінювати і базові шари карти, обравши, наприклад, шар супутникових знімків Yahoo або цифрову мапу OpenStreetMap.

Також можуть використовуватися і додаткові інструменти для роботи з мапою, що знаходяться в правій частині екрану. За допомогою них можна зробити скріншот мапи або одразу підготовити її до друку. Ці інструменти дають змогу виконувати і інші дії, пов’язані, наприклад, з визначенням площі об’єкту,  вимірюванням відстані між кількома з них або отриманням декартових координат відповідної точки на карті.

Ще одна перевага інтерактивної карти геопорталу – це можливість використовувати одразу безліч шарів одночасно. Це дає змогу отримувати максимум корисної інформації для її подальшого використання в різних напрямках діяльності.